Turkuvaz’dan Demirören’e… Hangi medya grubu Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olaylarda suçu kimde buldu

Trendyol Süper Lig’in 30. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe, Papara Park’ta karşılaştı. Sarı-lacivertliler karşılaşmayı 3-2 kazanırken maçın ardından Fenerbahçeli futbolcular ile sahaya giren taraftarlar arasında olaylar çıktı.

Sahaya giren Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçeli futbolculara saldırırken yaşananlar sadece Türkiye’de değil dünyada da yankı uyandırdı.

Türk medyasında ise yaşananlar iki farklı açıdan görüldü. Kimi gazeteler yaşananlardan sahaya giren Trabzonsporluları sorumlu tutarken bazı yayın organları ise Fenerbahçeli futbolcuların taraftarı tahrik ettiğini ileri sürdü.

Turkuvaz Medya’nın yayın organı A Haber, olayların fitilini Fenerbahçeli futbolcu Jayden Oosterwolde’nin ateşlediğini öne sürdü. A Haber “Fenerbahçeli Oosterwolde’den Trabzonspor taraftarına çirkin el hareketi! Olayların fitilini ateşledi” dedi.

A Spor’da yorumcu Erman Toroğlu Osayi’nin 6 ay hapis cezası alması gerektiğini savundu.

Aynı gruptan yayın organları yaşanan skandalı değil karşılaşmanın skorunu öne çıkaran manşetleri tercih etti. Takvim gazetesi “Batsman ipten aldı” derken, “Sahaya giren taraftarlar ile Fenerbahçeli futbolcular yumruklaştı” ifadelerini kullandı. Sabah gazetesi de benzer bir dili kullandı. “Olaylı düellonun galibi Fenerbahçe” manşetiyle çıkan gazete, olayların çıkışıyla ilgili ortada durarak, “Maç sonu Fenerbahçeli futbolcularla taraftarlar arasında arbede yaşandı” dedi.

DEMİRÖREN MEDYA TRABZONSPORLU TARAFTARLARIN SALDIRISINI ÖNE ÇIKARDI

Demirören Medya’dan Hürriyet gazetesi ise yaşananları “Sahada terör” başlığıyla gördü. Gazetenin haberinde şu ifadeler yer aldı:

Fenerbahçe, Trabzonspor’u sağanak su şişesi yanıcı madde altında 3-2 yendi. Maç sonrası sahaya giren Trabzonspor taraftarlarının çıkardığı olaylar maçın önüne geçti. Karşılaşma sonrası sahanın ortasında sevinen Fenerbahçeli futbolculara önce maskeli saldırdı. Ardından sahaya yüzlerce taraftar girdi. Futbolculara yumruklar atıldı, korner direğiyle vurulmak istendi.

Milliyet gazetesi “Tekme tokat futbol” başlığıyla çıkarken Livakovic’in yüzünden yaralanmasını, bir Trabzonsporlu taraftarın köşe vuruşu direğiyle Fenerbahçeli futbolcuları kovalamasını öne çıkarıldı. “Holiganlar sahaya indi” dendi.

“OSAYI’YE 6 AY HAPİS CEZASI VERİLMELİ”

Albayrak Medya’dan Yeni Şafak ise “Son gülen Fener” başlığını attı. Gazetenin internet sitesinde Erman Toroğlu’nun “Osayi’ye 6 ay hapis cezası verilmeli” sözleri manşete taşındı.

Yeni Şafak, Trabzonsporlu futbolcu Eren Elmalı’nın tünele doğru yönelen Fenerbahçeli futbolcuları korumaya çalıştığı anları da manşetine taşıdı.

TürkMedya’dan Akşam gazetesi sahaya giren bir grup taraftarın futbolculara saldırdığını yazdı.

Türkiye gazetesi ise “Fener sağlam çıktı. Futbolcular ve taraftarlar birbirini yumrukladı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x