Sosyal, Tarihi ve Kültürel Etkinliklerin Adresi Ilgaz

Sosyal, kültürel, tarihi olay ve konular üzerine Ilgaz ilçesinde düzenlenen etkinlik ve programlar göz doldurmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Mehmed Öztürk tarafından 2021 yılında Ilgaz’a kazandırılan ve belediyenin malzeme deposuyken modernize edilip son teknoloji alet ve ekipmanlarla oluşturulan Ilgaz Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri ve Konferans Salonu, ilçede halkın sosyal ve kültürel anlamdaki program ve etkinlik taleplerine fazlasıyla cevap veriyor.

Yılda ortalama 70 programın yapıldığı, kamu kurum ve kuruluşlarının ücretiz şekilde kullandığı salon; ses ve ışık sistemleri, sahne ve görüntüleme sistemlerine ek olarak 150 kişilik oturma alanıyla Ilgaz’a ve diğer ilçelere örnek teşkil ediyor.

12 Mart 2024 tarihinde, İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılan programdan 8 Mart dünya kadınlar günü programına, Çankırı Valiliğince düzenlenen Ilgaz İl Genel Meclisi ve Muhtarlar Toplantısına, kaymakamlık toplantılarına ve diğer kurumların toplantı ve etkinliklerine kadar çeşitli organizasyonların yapıldığı salon çoğunlukla ilçe milli eğitim müdürlüğünce kullanılıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x