Realme GT 5 Pro bir kez daha Geekbench’te görüldü

Realme, Weibo hesabı üzerinden yaklaşmakta olan GT 5 Pro hakkında bazı önemli özelliklerini paylaşmaya başladı. Marka henüz amiral gemisi ürünün lansman tarihini duyurmadı, ancak bu ayın sonuna doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akıllı telefon ayrıca çeşitli sertifikalar da aldı. GT 2 Pro‘nun geçen yıl Ocak ayında duyurulan halefi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Lansmandan önce, cihaz Geekbench benchmark platformunda görüldü.

Geekbench veritabanında RMX3888 model numarası ile listelenen Realme GT 5 Pro, diğer sertifika listelerindekiyle aynı. Dört kümeli bir yapıya sahip ‘pineapple’ kod adlı bir ana kartı bulunuyor: iki çekirdek 2.27GHz, iki çekirdek 2.96GHz, üç çekirdek 3.15GHz ve bir ana çekirdek 3.30GHz hızında çalışıyor. Bu, GT 5 Pro’yu güçlendirdiği zaten onaylanan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine işaret ediyor. Akıllı telefon, 16GB RAM ile listelenmiş ve lansmanda daha fazla seçenek bekleyebiliriz. Cihaz kutudan çıktığında Android 14 işletim sistemine sahip olacak.

Realme GT 5 Pro bir kez daha Geekbench’te görüldü

Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında, Realme GT 5 Pro sırasıyla 1,229 ve 4,699 puan alıyor.

Tanıtımlara göre Realme GT 5 Pro, 3.000 nit zirve parlaklığı sunacak. Düşük ışıkta telefoto görüntüleri için yeni bir dönem vaat ediyor ve bir Sony Lytia ana kamera sensörüne sahip olacağı onaylandı. Yaklaşan ürün ayrıca cihaz içinde en büyük ısı dağıtım sistemlerinden birine sahip olacak. Realme GT 5 Pro‘nun iddia edilen sızdırılmış canlı bir görüntüsü, arka tarafta çok büyük olmayan dairesel bir kamera modülünü ortaya çıkardı. Buna göre arka yüzeyde dört kesiti bulunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x