Güngören’de saldırıya uğrayan müzisyen hayatını kaybetti

İstanbul’un Güngören ilçesindeki Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi’nde bulunan bir restoranda müzisyen Umut Emre Aytekin, kahve içmek için nişanlısı Maria Zeppin ile birlikte bir fast food zincirinin şubesine gitti. Kafede oturdukları sırada Aytekin ile yan masalarında oturan Ceyhun T.ve Hayrettin Ö. arasında tartışma çıktı.

Aytekin, kahve almak için kasaya doğru yöneldiği sırada iki kişinin saldırısına uğradı. Ceyhun T. ve Hayrettin Ö.’nün tekme ve yumruklu saldırısıyla yere yığılan Aytekin’i kurtarmak için nişanlısı Zeppin araya girdi. Aytekin’in saldırıya uğradığı anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

DHA’nın aktardığına göre, ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Aytekin, ambulansla Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Aytekin, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

SALDIRGANLAR TUTUKLANDI

Müzisyen oldukları öğrenilen Ceyhun T. ve Hayrettin Ö., Aytekin’in yere düşmesinin ardından olay yerinden ayrıldı. Saldırganların bir süre sonra tekrar olay yerine gelerek yerde yatan Aytekin’in başında bekledikleri görüldü.

Gözaltına alınan şüpheliler Ceyhun T. ve Hayrettin Ö., polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İki şüpheli, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

‘BÜTÜN UMUDUMUZ GİTTİ’

Umut Emre Aytekin’in dayısı Mahmut Dilek, “Umut Emre Aytekin, çok iyi bir çocuktu. Askerden yeni gelmişti. Müzisyendi, tekrar Taksim’de işe başlamıştı. Ufacık bir şeyden ötürü tekmeler tokatlar ne demektir? Arkasından gelip vurmak, tekmelemek ne demektir? Çocuğumuz ailenin bir çocuğuydu o da maalesef gitti. Anne ve ailesi perişan halde. Ailesi, gelecekleri her şeyi yok oldu. Bitti bütün umudumuz gitti. O kadar geleceği parlak bir müzisyendi ki, o kadar güzel sesi vardı ki, Harika bir çocuktu. O kadar seviliyordu ki, inanamazsınız. Bu çocuğa nasıl kıyarsınız? Yapanlar da müzisyen diyorlar bir de. Nasıl böyle bir duruma gelebildiniz? Arkadan gelip vuruyorsun, hadi vurdun niye yerde tekmeliyorsun? Bu nasıl bir insanlık, ne oldu bize?” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x