Fon Dolandırıcılığı Skandalı Dünya Basınında: “Yüzde 250 Kâr Peşindeki Türk Futbolcuların Elleri Boş Kaldı”

Türkiye gündemine bomba gibi düşen Denizbank’ın eski şube müdürü Seçil Erzan’ın aralarından Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan gibi isimleri dolandırdığı skandalı dünya basınında da yer almaya başladı. 

Dolandırıcılık skandalını okuyucularına duyuran Bloomberg “%250 kar peşindeki Türk futbolcuların elleri boş kaldı” başlığını attı. 

Ülke gündemine bomba gibi düşen ‘dolandırıcılık’ skandalında dünyaya da rezil olmayı başardık!

Hatırlanacağı üzere; Denizbank’ın eski şube müdürü Seçil Erzan, futbol ve iş dünyasının üst düzey isimlerinden ‘yüksek faiz’ vaadi ile milyonlarca dolar topladı.

Seçil Erzan’ın para topladığı kişiler arasında Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Emre Çolak, Selçuk İnan, Ayhan Akman, Semih Kaya gibi futbol camiasının önde gelen isimleri yer alıyor.

Günler geçtikte cezaevindeki Seçil Erzan’ın, soruşturmada adı geçenlerin ve bu olaylara şahit olanların ifadeleri tek tek ortaya çıkıyor.

Ülke gündeminde bu olaylar konuşulurken dünya basını da buna kayıtsız kalmadı ve okuyucularına bu dolandırıcılık skandalını duyurmaya başladı.

Bloomberg’in okuyucularına duyurduğu haberde “Yüzde 250 faiz getirisinin peşinden giden futbolcular eli boş kaldı” başlığını kullandı.

Haberin içeriğinde de “Türkiye’de bir banka müdürü, içinde takip cihazları olan nakit dolu çantalarla ve büyük miktarda gelir vaadiyle ünlü isimleri ‘birikimlerini’ teslim etmeye ikna etti” cümleleri kullanıldı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x