Arka Sıradakiler’in Gamze’siydi… Borçlarını Ödeyemediği İçin Türkiye’yi Terk Ediyor

Gişe rekorları kıran ve milyonlarca izleyiciyle buluşan Ayla ve Müslüm filmlerinin yapımcısı olan Mustafa Uslu, Neşet Ertaş’ın hayatını anlattığı filmin vizyona girişinin yasaklanması nedeniyle borç krizine girdiğini açıkladı.

Film için yaklaşık 4.5 milyon dolar harcadığını belirten Uslu, Ertaş’ın mirasçılarının açtığı dava sonucu filmin yayınlanamadığını ve icralık olduğu için Türkiye’yi terk edeceğini belirtti.

ARKA SIRADAKİLER’İN GAMZE’Sİ OLARAK TANINMIŞTI… ALMANYA’YA TAŞINIYOR

2016 yılında yapımcı Mustafa Uslu ile evlenen Sinem Öztürk, bu birliktelikten 2019 yılında ‘Mustafa’ ve ‘Kemal’ isminde ikiz bebekler dünyaya getirdi. Uslu’nun yaşadığı mali sorunlar nedeniyle Almanya’ya taşınacağını açıklamasıyla birlikte, eşi Sinem Öztürk’ün de Almanya’ya yerleşeceği öğrenildi.

“SERDAR ORTAÇ’IN KUMAR BORCUNU 7 DEFA YAPILANDIRAN BANKALAR…”

Filmi yayınlanamadığı için bankadan çektiği krediyi dahi ödeyemeyen Mustafa Uslu, 2. Sayfa’ya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de film çekmek çok zor iş. Neşet Ertaş filmine 4.5 milyon dolar harcamıştık. Rahmetli Neşet Ertaş’ın mirasçıları kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle dava açtı. Maalesef davanın görüldüğü mahkeme tarafından filmimiz dahi izlenmeden, bilirkişi raporu dahi alınmadan vizyona girmesi engellendi. Bu sebeple bankadan film için çekmiş olduğumuz kredi borçlarımı ödeyemedim, icralık oldum.

Serdar Ortaç’ın kumar borcunu 7 defa yapılandıran banka benim isteğimi maalesef kabul etmedi. Çocuklarımın okul taksitini dahi ödemekte zorlanıyorum, kiralık arabaya biniyorum. Çok sevdiğim ülkemi ailemle beraber terk etmeye karar verdim. Üzgün ve boynu bükük gidiyoruz. Almanya’da yaşayacağız. Bundan sonraki hayallerimizi orada gerçekleştirmeye çalışacağız, hoşça kalın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x