Analist: İşte Pompalama Potansiyeli Olan İki Kripto Para!

Dalgalı kripto para piyasasında, yeni açılan her short pozisyon geride likidite bırakır. Bu da bir ‘short squeeze’ potansiyeline neden olur. Dolayısıyla, bu yüksek oranda açığa satılan kripto paralar genellikle kısa vadede bir pompa potansiyeline sahiptir. Kripto analisti Vinicius Barbosa, bu hafta ‘short squeeze’ potansiyeli yüksek olan 2 kripto paraya bakıyor.

Short squeeze’ potansiyeli yüksek 2 kripto para

Türev piyasasını analiz etmek için 23 Şubat’ta CoinGlass’tan verilerini kullandır. Özellikle, yukarı doğru büyük likidite havuzları nedeniyle önümüzdeki hafta bir ‘short squeeze’ için iki potansiyel kripto para birimi bulduk. Esasen, açığa satış yapanlar piyasada satmak için bir kripto para ödünç alır. Ardından, daha düşük fiyatlardan yeniden satın alarak kar elde eder. Bu, gönüllü olarak ya da olmayarak pozisyonu kapattıkları zamandır.

Bununla birlikte, traderlar geride teminat bırakır. Ayrıca, açığa satılan kripto para birimi pompalanırsa bir likidasyon fiyatı üzerinde anlaşır. Bir pompa bu likidasyonları tetikleyerek traderların pozisyonlarını kapatır ve varlığı yeniden satın alır. Dolayısıyla, bu durum bir fiyat artışını körükler. Bu olaya ‘short squeeze’ deriz.

Chainlink (LINK) için büyük pompa potansiyeli var!

İlk olarak, Chainlink (LINK) daha yüksek fiyat seviyelerinde ilgili likidasyonlarla mevcut en büyük ‘short squeeze’ potansiyellerinden birine sahip. Özellikle, 20,41 dolarda 115.000 dolarlık likidasyonla bu short pozisyonları avlayan balinalar ve piyasa yapıcılar için bir hedef haline gelebilir. LINK şu anda 18 doların altında işlem görüyor. Bu da önümüzdeki hafta için %13’ün üzerinde pompa potansiyeli anlamına geliyor.

LINK 1 haftalık likidasyon ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Bununla birlikte, Chainlink yatırımcıları yukarı hareket etmeden önce long pozisyonlarını mevcut fiyatların biraz altında likide edebilirler. Bu da short pozisyonların artmasına ve ‘short squeeze’ olasılığının yükselmesine yardımcı olacaktır.

Bitcoin (BTC) yakında bir ‘short squeeze’e maruz kalacak!

Sırada, piyasa lideri Bitcoin (BTC) var. Bitcoin şu anda bir aralıkta konsolide oluyor. Bu da her iki yönde de birkaç likidasyonun mevcut olduğu anlamına geliyor. Haftalık zaman diliminde, Chainlink’e benzer bir ısı haritası görüyoruz. Ayrıca, bazı küçük likidite havuzları mevcut seviyelerin biraz altında. Öte yandan, en önemli likidasyonlar 54.400 dolar bölgesine doğru ve yaklaşık 800 milyon dolarlık likidite mevcut.

BTC 1 haftalık likidasyon ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Önümüzdeki hafta Bitcoin’de yaşanacak bir ‘short squeeze’in, fiyatın %6’nın üzerine çıkmasını sağlaması mümkün. Böylece, açığa satış yapan BTC’cileri likide edecektir. Yine de, bu likidite havuzlarına sahip olmak bir likidasyon olayını garanti edemez. Kripto para birimlerinin fiyatları birçok faktöre bağlıdır. Ayrıca, traderlar pozisyon açıp kapadıkça piyasa sürekli olarak değişir. Bu yüzden, yatırımcıların maruz kaldıkları riskleri anlayarak bu oyunu dikkatli bir şekilde oynamaları gerekir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x